Lesz Amerikai Death Note
Srácok, akik érdeklődtök a japán kultúra iránt, biztos ismeritek a Death Note című mangát, illetve annak (eddigi) két adaptációját, az anime-t és a live actiont. Nos, utóbbi sajnos borzalmas volt, DE! Lehet még ez rosszabb. A Warner ugyanis még mindig tervezi a Death Note amerikai filmváltozatát, a sok késés pedig annak tudható be, hogy ki akarják venni az egész sztoriból Ryuukut, és Raitot abszolút jónak akarják beállítani, utóbbival a film teljes lélekboncolgatós-megalomániás szálát kidobni a kukába (mellesleg azt pletykálják Zac Efron lesz Raito). Mivel ezzel lényegében egy teljesen új sztorit kreálnak, az adaptáció várat magára, viszont ennek a bejelentésnek máris erős visszhangja van. Azon a pár fórumon, ahol eddig olvastam a véleményeket, az emberek vagy 1., dühösek 2., "nem vártam mást" 3., amúgy se vették amerikát komolyan, és most csak beigazolódni látják előítéleteiket. A mellékelt kép csak rajongói alkotás, ámde hamarosan nagyon is valós lehet... klikkre nagyobb! :)
Le a mély karakterekkel! Éljenek az egyszerű sztorik!
Nem akarok okoskodni, de szerintem a változtatások oka nyilvánvalóan az, hogy félnek vallási témát belevinni. Most képzeljétek el: a Death Note egy alternatív vallással dolgozik, de elég nyilvánvalóan használja a keresztény motívumokat is. Raitot többször is angyalok közt vagy istenként ábrázolják mind a mangában, mind az anime openingjeiben, Mello pedig a nyakában, a kezén, de még a térdein is feszületeket hord a mangában (klikkre a kép nagyobb)! Emellett több karakternek bibliai neve is van: Nate, Mihael, jó eséllyel L-is, de ez csak tipp, hiszen sosem tudjuk meg L valódi nevét. Mindamellett, sokatoknak ismerősen csenghet az a bizonyos jelenet, mikor L megtörli Raito lábát - ez például egy egyenes Bibliai utalás (a megbocsátásról és az árulásról szól -> Péter és Jézus). Hozzátenném, utánanéztem: az alma mint motívum éppenséggel nem bibliai jelkép, egyszerűen a rajzolónak tetszett a piros szín kontrasztja a fekete ellen, ahogy Ryuuku mindig ette! ^^" Nem szabad elfelejteni, a rajzoló és a történetíró nem egy és ugyanaz a személy, a manga készítése alatt nagyon kevésszer találkoztak.
Ezek a szimbólumok nyilván nem vallási alapú sértésnek vannak ott, hanem Raito hatalommániáját kívánják kiemelni és a történetet hivatottak még több dimenzóra kibővíteni - ha ez Ázsiának és Európának nyilvánvaló volt és senki nem akadt fenn rajta, ez a rendező miért gondolja azt, hogy az Amerikaiak túl seggek ahhoz, hogy leessen? A Death Note-ban előforduló szimbólumumok fejtegetésével foglalkozó cikkek közül sok amerikai szerzőtől van!
Persze, igaz, Amerika a feljelentésekről híres, reális a gondolat, hogy lesz legalább egy hülye, aki ha nem is mert sértve érzi magát, de pénzt szagol a lehetőségben hogy feljelentse a hipercéget. Na de mégis, akkor minek rendeznek a DN-ből bármit is? Senki nem örül neki, még így fényévekkel a megjelenése előtt sem - nem mondhatják, hogy nincsenek egyértelmű jelei annak, hogy anyagilag sem lesz jövedelmező a projekt. A fórumok telis-tele vannak a mérges amerikai (!) DN rajongókkal, akik máris "szégyenletesnek" és "megalázónak" érzik, hogy az ő hazájuk aláz be megint egy Japán történetet. Ha ők már nincsenek megelégedve, mi mit fogunk szólni?